EducaPoker - ˇAprende con la mejor escuela de poker!
empresas de trabajo

PsicoTSI Project


Ta aplikacja używa danych z internetowej gry Hattrick.org. Użytkowanie zostało zatwierdzone przez twórców i właścicieli praw autorskich: Hattrick.org, Extralives AB


Opis

PsicoTSI 1.1.1.7
 
Pomoc
Instalacji
     
Linki

Historia
wersji

Get Firefox! PsicoTSI Tool jest dodatkiem do FireFox'a 3.0.*.
Kliknij tutaj żeby zainstalować PsicoTSI Tool.
PsicoTSI Tool jest freeware.
Wielki wysiłek jest potrzebny do rozwijania tego narzędzia. Jeżeli chcesz wspomóc ten projekt, to możesz to zrobić wpłacając darowiznę poprzez PayPal.

NOTE: PsicoTSI Terminus Edition is distributed as is. Install and use it under your own responsibility. Nowadays, it runs only under Firefox 3.0.*.

 

Wstęp

„Psychohistoria” jest nauką rozwijaną przez Hari'ego Seldon'a., podczas ostatnich lat Galaktycznego Imperium. Na początku tylko wielki naukowiec pracował nad swym pomysłem, którego celem była symulacja zachowania Galaktyki (lub ludzkości), wykorzystując przy tym prosty, nieskomplikowany system. Wspólnie z matematykami i psychologami uświadomił sobie, że mógł rozwijać tę naukę dzięki zachowaniu pojedynczej planety, Trantora, stolicy Imperium… i to działało. Za pomocą skomplikowanych równań, możliwe stało się obliczenie dat ewentualnych kataklizmów, przewidzenie środków jakie należało zastosować aby uchronić się przed tymi katastrofami i wreszcie sprawdzanie dalszych efektów poprzez nowe symulacje.

Mam nadzieję, że ta nauka istnieje (w rękach uprzejmych ludzi).


Motywacja

Hattrick nie jest tylko grą piłkarską, to także strategia. Część ludzi używa HAM’a, statystyk supportera, hottricku, doświadczenia, rad itp. itd. W dodatku do tych wszystkich narzędzi możemy zarówno używać „neural networks” (sieci neuronowej). 

Moim problemem jest, tak jak u wielu ludzi to, że lubię robić wszystko porządnie, znaczy się wygrywać. W tej sprawie w hattricku, wydajna i silna gospodarka jest niezbędna, aby kupować zawodników, zatrudniać specjalistów itd. Sposobem do osiągnięcia tego celu jest „handel stopniowy” tzn. nabywać zawodników, którzy są blisko skoku głównej umiejętności, trenować ich do następnego poziomu i sprzedawać. To jest właśnie przyszłość (a nawet teraźniejszość). Po prostu. Przez środki, jakie zastosowali ostatnimi czasy HT-ecy skończył się „handel dzienny” lub przynajmniej jest dużo mniej opłacalny (od zarobionych pieniędzy należy odjąć opłaty pośredników, które są zależne w dużym stopniu od czasu, jaki spędził dany zawodnik w naszym klubie). Niegdyś w ten sposób dochodziło się do najwyższych lig. Wystarczy spojrzeć na historię transferów wielu świetnych drużyn.

PsicoTSI przewiduje TSI używając umiejętności gracza; i na odwrót, przewiduje skille używając TSI. Jak?

Neural Networks

Sieć Neuronowa (SN) jest jedną z dziedzin Sztucznej Inteligencji (SI), która między innymi jest używana do tworzenia funkcji.

 Zmienne:
• Umiejętności
• Forma

Osiągnięta funkcja:
• TSI

W zasadzie funkcje SN są dostosowywane do parametrów za pomocą różnych metod (algorytmy genetyczne, gradienty, itp.). Jest to pewnego rodzaju nieliniowa regresja, ale dużo bardziej skomplikowana.

Matlab zawiera w pełni funkcjonalny zestaw narzędzi SN. Od momentu, kiedy zacząłem tego używać w mojej pracy na Uniwersytecie w celu rozwiązywania różnorakich problemów, stwierdziłem iż grając w hattricka mogę jednocześnie doskonalić swoją wiedze na temat Sieci Neuronowych. 

Głównym problemem była ilość informacji potrzebna do wydajnego funkcjonowania SN, ponieważ sieć nie dostosowywuje się do informacji, lecz stopniowo pojmuje ogólne zachowanie badanego zjawiska. W przybliżeniu minimalna ilość niezbędnych informacji sieci jest 10 razy większa od ilości parametrów. W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia ze 100-150 paramterami. 

Dlatego jestem właśnie wdzięczny za współprace bendito, sujito i akmanar’owi. Dzięki im za bardzo rozbudowaną bazę danych graczy (bez bramkarzy) poniżej 26 roku życia i niekontuzjowanych, która liczy około 2000 wpisów.

Z tą bazą danych SN może prawidłowo funkcjonować ;)


 

Rezultaty

Nie obiecuje żadnych sukcesów. Nie obiecuję, że możemy w zupełności rozwiązać ten problem. Rozsądne przybliżenie powinno być wystarczające. Wykres poniżej, przedstawia dopasowanie PsicoTSI Tool z 2 tys. zawodników z bazy danych..

 

 
 
Spójrz, zawodnicy z bardzo wysokim TSI zostali porównani resztą… Za pomocą PsicoTSI Tool, będziemy w stanie dowiedzieć się, których zawodników powinniśmy kupować i/lub trenować.


 

Ograniczenia

Pomimo bardzo dużych zalet PsicoTSI Tool ma także surowe graniczenia z bardzo trudnym rozwiązaniem.: 

  • Zawodnicy kontuzjowani lub starsi niż 26 lat nie mogą być poddani analizie ponieważ nie zostali uwzględnienie w bazie danych
  • Dane zawarte w bazie oraz informacje dotyczące zawodników mogą być bardzo niedokładne np.: zadowalająca umiejętność (zadowalający = 6) zawiera się w przedziale od 6,01 do 6,99.
  • Jeżeli zawodnik ma dwie główne umiejętności na tym samym poziomie, to błąd pomiaru może okazać się bardzo duży.


 
 

Instrukcja Użycia

Użytkowanie PsicoTSI Tool jest bardzo prosto. Wystarczy, że dostosujesz się do następujących kroków:

1. Zainstaluj rozszerzenie FireFox’u.
2. Zamknij i uruchom ponownie przeglądarkę.
3. Otwórz stronę ze szczegółami zawodnika (Twojego bądź z listy transferowej). W wyskakującym okienku (prawy klik) pojawi się nowy element – PsicoTSI.

 


 

Podziękowania

To narzędzie zawdzięczam bendito, sujito i akmanar. Kod został stworzony w FoxTrick i Roachfiend. Jeżeli chcesz dodać nowych zawodników do bazy danych, masz jakieś propozycje albo uwagi, znalazłeś jakiś błąd, proszę skontaktuj się ze mną przez [email protected]